Prague Touring.cz - Prohlídky Prahy a výlety po CR
English version of this site
  Domovská stránky Prague Touring Kontakt Dopravní služby v Praze Pruvodci Prahou Ubytování v Praze Podmínky poskytování služeb Ceník služeb
 

Ceský KrumlovČeský Krumlov

Město budované na březích Vltavy kolem původně gotického hradu od 13. století tvoří druhý nejrozlehlejší zámecký komplex v celé zemi.

První písemné doklady o městě sahají do roku 1253. Novodobá historie je spjata se založením hradu kolem roku 1250. Jak hrad, tak i erbovní znak s pětilistou růží zdědili příbuzní Rožmberkové, s jejichž jménem je spojen největší rozkvět zámku i města, kteří zde sídlili tři století (1302 - 1602). Nejznámějšími členy rodu byli Vilém z Rožmberka a Petr Vok, kteří byli velkými milovníky umění a podporovali bohatý kulturní a společenský život. Roku 1602 koupil panství císař Rudolf II. Habsburský. Rudolfův následovník Ferdinand II. Český Krumlov věnoval rodu Eggenberků. Tři generace knížecí rodiny zde pak sídlily až do roku 1719. Eggenberkové vymřeli bez přímých potomkům, takže po roce 1719 se dědictví ujímá rod knížat ze Schwarzenberku. Poté byl zámek znárodněn. Od roku 1992 je historické centrum a komplex hradu a zámku zapsán do Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.


Ceský Krumlov

Ceský Krumlov

Prohlídka Ceského Krumlova

Ceský Krumlov

Výlet do Ceského Krumlova

Ceský Krumlov

Státní hrad a zámek Český Krumlov

Druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice patří k nejvýznamnějším památkám ve střední Evropě. Zámecká věž s celým areálem tvoří jednu z dominant města. Původně gotický hrad ze 13. století byl rozšířen ve 14. stol. a v 16. stol. renesančně přestavěn. V 17. a 18. stol. Byly provedeny barokní a rokokové úpravy Na prvním zámeckém nádvoří se nachází zámecké lapidárium, v němž jsou vystaveny originály barokních soch ze zámeckého areálu. Od doby panování posledních Rožmberků jsou na zámku chováni medvědi.

Latrán

Latrán je nejstarší část města. Na každém kroku touto historickou částí města na nás dýchá renesanční duch. Malby, které jsou ke zhlédnutí na fasádách domů, se nazývají obálkové motivy. Ne daleko odtud (vlevo) je také starý pivovar, původně z 15. století.

Parkán

Na druhé straně mostu, se ulice Latrán změní na ulici Radniční, která stoupá nahoru k náměstí a ulice na levé straně je nazvaná Parkán. Na Parkánu je několik restaurací s terasami na břehu řeky.

 

 
Zarezervujte si okružní jízdu zde!
Marie Augustová, Prague & You, s.r.o.
Tel: +420-224-319-448, cell phone: +420-606-904-176
E-mail: pragueyou@pragueyou.com
Skype: marie.augustova
Sídlo: Zikova 9/706, Prague 6, Czech Republic
IČ: 283 85 012, DIČ: CZ28385012
Webstránky: www.prague-touring.com
Sesterský web: Private Cars - pronájem aut a autobusů s řidičem
Firemní web: Prague & You
Obsah: © 2010 Prague & You, s.r.o.
Web design: © 2010 www.preklady-korektury-webdesign.cz