Prague Touring.cz - Prohlídky Prahy a výlety po CR
English version of this site
  Domovská stránky Prague Touring Kontakt Dopravní služby v Praze Pruvodci Prahou Ubytování v Praze Podmínky poskytování služeb Ceník služeb
 

Kutná Hora výletKutná Hora

Město Kutná Hora leží asi 80 km východně od Prahy. Od 14. století město představuje významné královské město rozvíjené především díky dolům na stříbro. Od roku 1995 náleží Kutná Hora mezi jeden z pokladů zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO, především díky pozdně gotickému chrámu sv. Barbory a katedrále Panny Marie v Sedlci.


Kutná Hora okružní jízda

Vlašský dvůr

Původně centrální mincovna nazvaná podle italských odborníků, kteří stáli u zrodu mincovní reformy. Základem mincovny byly mincovní kovárny, zvané šmitny, nacházející se kolem nádvoří a ražební síň zvaná preghaus, kde se razily pražské groše.Podle historických dokumentů, byl Vlašský dvůr založen na konci 13.století. Během dalších let byl Vlašský dvůr centrem ekonomiky. Byla zde královská mincovna a nacházelo se zde i sídlo panovníka při jeho pobytu ve městě.

Hrádek

První zmínka o této gotické tvrzi pochází z roku 1312. V posledních letech 19. století byla tvrz přebudována na honosné panské sídlo. Současně zde byla i tajná huť na přepalování stříbrné rudy. Dnes se zde nachází expozice dolování, která je lákadlem pro turisty.

Kamenný dům

Kamenný dům je nejvýznamnějším pozdně gotickým domem na území Čech. Byl vybudován v předhusitských dobách a po husitských válkách byl vlastněn bohatými řezníky. Byl několikrát přestavěn a jeho současná podoba je z konce 15. století. V současnosti je využíván jako muzeum.

Kutná Hora Tour

Chrám sv. Barbory

Chrám sv. Barbory, založen v roce 1388 a zasvěcen patronce horníků sv. Barboře představuje unikátní dílo vrcholně a pozdně gotické architektury. Monumentální chrám byl dokončen v roce 1905 po více než 500 letech. V některých kaplích jsou dochovány pozdně gotické fresky s báňskou tématikou.

Sv. Barbora

Kutná Hora prohlídka

kutná hora kostel kutná hora

prohlídka kutné hory

Kamenná kašna

kostnice kutná hora

Kostnice

Tato hřbitovní kaple v Sedlci pochází ze 14. století. Později byla přestavěna v barokním duchu. Zajímavostí na této kapli je, že výzdoba je tvořena téměř výhradně z lidských kostí. Unikátní je mohutný lustr sestavěn z lidských ostatků. Podle odhadu jsou zde ostatky asi ze 40 tisíc lidí.

 
Zarezervujte si okružní jízdu zde!
Marie Augustová, Prague & You, s.r.o.
Tel: +420-224-319-448, cell phone: +420-606-904-176
E-mail: pragueyou@pragueyou.com
Skype: marie.augustova
Sídlo: Zikova 9/706, Prague 6, Czech Republic
IČ: 283 85 012, DIČ: CZ28385012
Webstránky: www.prague-touring.com
Sesterský web: Private Cars - pronájem aut a autobusů s řidičem
Firemní web: Prague & You
Obsah: © 2010 Prague & You, s.r.o.
Web design: © 2010 www.preklady-korektury-webdesign.cz